ØRESUND – STOREBAELT

Axxès oferuje pojazdom ciężarowym możliwość jazdy po mostach i tunelach łączących Danię ze Szwecją (Øresund – Storebaelt). Identyfikator elektronicznego poboru opłat B’moov umożliwia również pojazdom ciężarowym i autobusom łatwe uiszczanie opłat w punktach poboru opłat we Francji, Szwajcarii, Liechtensteinie, Niemczech, Belgii, Włoszech, Austrii, Polsce, na Węgrzech, w Hiszpanii, Portugalii.

Otrzymaj zniżkę do -63% w zależności od liczby rocznych przejazdów przez Øresund.

Wystarczy, że przystąpisz bezpłatnie do programu. Axxès zajmie się twoją rejestracją w BroPas® Business, a ty już przy pierwszym przejeździe otrzymasz 50% zniżki.

Możesz także skorzystać z 13% zniżki w Storebaelt, jednak pod pewnymi warunkami środowiskowymi.


Kim jest Axxès?

Poznaj nasze oferty i usługi

TUNEL FRÉJUS I MONT-BLANC

TUNEL FRÉJUS I MONT-BLANC

Chcesz przejechać przez Alpy tunelami Fréjus i Mont-Blanc?

Axxès oferuje pakiet abonamentowy ułatwiający zarządzanie przejazdami. Możesz także zarezerwować pojedyncze przejazdy i skorzystać ze zniżek handlowych już przy pierwszym przejeździe!

 • Preferencyjne stawki – Zniżki.
 • Bez zobowiązań.
 • Zniżki od pierwszego przejazdu.
 • Płatność w ciągu 30 dni od daty wystawienia faktury.

KILKA PRZYDATNYCH INFORMACJI

ØRESUND:

Zarządcą sieci drogowej jest Oresundsbro Konsortiet, podmiot należący do państw duńskiego i szwedzkiego. Sieć składa się z 16 km drogi dla pojazdów mechanicznych oraz linii kolejowej, łączącej Kopenhagę z Malmö. Infrastruktura podzielona jest na dwie części: tunel i most. (System półotwarty, z jednym szlabanem w punkcie poboru opłat po stronie szwedzkiej). Wysokość opłaty naliczana w zależności od długości i wysokości pojazdu w Øresund na podstawie danych odczytanych po drodze przez anteny DSRC. Walutą używaną przez Øresund jest korona duńska. Faktura będzie wystawiana w euro według kursu celnego.

JAK DZIAŁAJĄ ZNIŻKI?
 • Jeżeli jesteś zarządcą floty lub kierowcą pojazdów powyżej 3,5 tony, możesz zapisać się do programu rabatowego Øresund, BroPas® Business.
 • Jest on uzależniony od osiągniętego obrotu z opłat drogowych – Zniżka w wysokości 58% do 63% zależy od liczby wykonanych w ciągu roku przejazdów przez Øresund. Dla pojazdów ciężarowych dołączenie do programu jest bezpłatne.
 • Musisz zarejestrować się w Øresund, podając liczbę posiadanych identyfikatorów Axxès oraz liczbę wykonywanych rocznie przejazdów. Transakcje ze zniżką zostaną przesłane przez Axxès.
 • Axxès zajmie się twoją rejestracją w BroPas® Business, a ty już przy pierwszym przejeździe otrzymasz 50% zniżki. Zyskujesz już przy pierwszej transakcji!

STOREBÆLT:

Są to 2 mosty i 1 tunel kolejowy w Danii. Płatna sieć to ciąg liczących 18 km konstrukcji inżynieryjnych, łączących kontynentalną część Danii z wyspą Zelandią, na której znajduje się stolica Kopenhaga.

JAK OBLICZANA JEST OPŁATA?
 • Opłata za przejazd obliczana jest przez A/S Storebælt na podstawie danych odczytanych po drodze przez anteny DSRC w zależności od długości i wysokości pojazdu. Walutą używaną przez Storebælt jest korona duńska. Faktura będzie wystawiana w euro według kursu celnego.
JAK DZIAŁAJĄ ZNIŻKI?
 • Możesz zapisać się do programu rabatowego Storebælt, Storebælt Business®. Aby skorzystać z programu rabatowego Green Discount, klient musi najpierw zarejestrować swój pojazd w Storebealt Business Agreement. Rejestracja jest bezpłatna lub płatna w zależności od kraju rejestracji danego pojazdu: Dania, Szwecja, Holandia, Litwa i Finlandia = rejestracja bezpłatna. Inne kraje: Rejestracja kosztuje 600 DKK (około 81 €).
 • Program rabatowy zarezerwowany jest dla pojazdów z następującymi silnikami: Diesel EURO 6, elektryczny i wodorowy. Zapewnia on 13% zniżki na przejazdy.

KILKA PRZYDATNYCH INFORMACJI